Спікери

CПІКЕРИ​

ДАГ ХІКМАН Консультант Проекту ПРОМІС з питань охорони довкілля (Канада) Має ступінь магістра (Торонтський університет) та понад 35 років професійного досвіду в екологічному секторі. В якості консультанта в Канаді, очолював розробку, впровадження та моніторинг першої загальноміської програми вторинної переробки в Північній Америці, першої програми в Канаді зі збирання та управління небезпечними побутовими відходами, маркування пластику для визначення типу смоли (номери 1-7, зараз використовуються по всьому світу), техніко-економічної оцінки на національному рівні відновлення та переробки електронних відходів, яка стала основою переробки електронних відходів по всій країні.

НАТАЛІЯ ТРОФИМЕНКО

В.о. директора Департаменту стратегії та європейської інтеграції Міністерства екології та природних ресурсів України

 

СВЯТОСЛАВ КУРУЛЕНКО

Голова Комітету підприємців з питань природокористування та охорони навколишнього середовища Торгово-промислової палати України

Президент Спілки екологічних аудиторів України. Голова комітету з питань зміни клімату та захисту озонового шару Громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України. Завідувач кафедри екологічного менеджменту, аудиту та сертифікації Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства. Має почесне державне звання «Заслужений природоохоронник України».

СВІТЛАНА СУШКО

Експерт з адаптації законодавства напрямку «Імплементація Директиви 2010/75/ЄС» Команди підтримки реформ при Міністерстві екології та природних ресурсів України

Розробляє правову та аналітичну документацію із адаптації законодавства ЄС в Україні. Має досвід роботи у державних, приватних та громадських організаціях екологічного спрямування, організації навчальних тренінгів із права ЄС. Фокусом роботи у Команді підтримки реформ є робота над транспозицією норм європейського законодавства у галузі промислового забруднення та впровадження вимог Директиви 2010/75/ЄС.

 

ТАМАРА БУРЕНКО

Заступник директора департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності

Сфери професійної діяльності:  енергетика та комунальні послуги; ресурсо- та енергоефективність; зменшення викидів парникових газів і захист довкілля;  сталий розвиток.
Є одним із розробників створення в Україні механізму стимулювання промислових підприємств до енергоефективності  через компенсацію частини тіла кредиту, що базується на данському досвіді системи добровільних угод для підприємств

 

ДАР’Я МАЛАХОВА

Актриса, суспільний діяч, творець та ідейний натхненник Kartata Potata і загальноосвітньої школи Claris Verbis

СВІТЛАНА БЕРЗІНА

Національний координатор проекту Програми ООН з навколишнього середовища «Впровадження сталих публічних закупівель в Україні» (EaP GREEN), президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета»

Еколог, економіст, міжнародний аудитор систем екологічного управління та експерт Програми ООН з навколишнього середовища зі сталого споживання та виробництва. Заступник голови національного технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля», голова громадської ради при Мінприроди України. Засновник української системи екологічної сертифікації та маркування продукції за схемою згідно ISO 14024, що має національну акредитацію і міжнародне визнання. Координатор міжнародних проектів і розробок 18 технічних регламентів та 52 національних стандартів у сфері екологічної безпеки, охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів.

ЗОЯ ПАВЛЕНКО

Експерт з охорони навколишнього середовища Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS)

Має досвід роботи у проектах, що стосуються оцінки впливу промислових об’єктів на довкілля, екологічних аспектів очистки стічних вод та енергоефективності. Поточна сфера інтересів – міжнародний розвиток, охорона довкілля у контексті міжнародної торгівлі та інвестицій.
Освіта: The University of Nottingham (Великобританія), програма Emerging Leaders в Harvard Kennedy School of Government (США), Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. акад. Лазаряна.
Профіль в LinkedIn

ОЛЕКСАНДР ІГНАТЕНКО

Головний експерт з міжвідомчої співпраці, Проект «ПРОМІС»

21 рік досвіду роботи з питань житлово-комунального господарства та муніципального сектору: в Мінрегіоні України, Мінбуді України, Мінжитлокомунгоспі України, Держжитлокомунгоспі України, ДПІ «Київський Промбудпроект».

ВЯЧЕСЛАВ ПОТАПЕНКО

Директор Інституту зеленої економіки, проектний менеджер – реформа системи екологічного контролю, моніторингу та відповідальності Офісу підтримки реформ Міністерства екології та природних ресурсів України

ОЛЕКСАНДР РОМАНЮК

Експерт з технічної політики Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія»

ІННА ЯРЕСЬКОВСЬКА

П
ровідний юрисконсульт ВГО «Жива планета», провідний фахівець з сертифікації Органу з оцінки відповідності ВГО «Центр екологічної сертифікації та маркування» ВГО «Жива планета»

Юрист, експерт у сфері оцінки відповідності продукції та послуг екологічним критеріям, національний експерт проекту Програми «Екологізація економіки у країнах Східного партнерства ЄС» (EaP GREEN) з провадження сталих публічних закупівель в Україні. Автор та співавтор публікацій і статей.

 

ЄВГЕНІЙ ВАРЛАМОВ

Завідуючий сектором засобів та методів моніторингу довкілля Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (УКРНДІЕП), к.т.н., старший науковий співробітник

СЕРГІЙ ІЛЬЧЕНКО

Керівник Представництва ГС «ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ» в
м. Запоріжжя

ОЛЕНА ХАНЧАНОВА

Коуч в European Coach Federation, інструктор фізичної підготовки, лідер руху Kyiv Plogging Club

РОМАН ПУЧКО

Експерт в галузі інновацій та кругової економіки, співзасновник ГО «RETHINK», член асоціації «Професійний Уряд» та Ради з розвитку інновацій при Прем’єр Міністрові України

АНДРІЙ СІДЄКОВ

в
.о. директора КП «Центр екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради»

 

ОЛЬГА СУХОПАРА

Співзасновник ГО «RETHINK», експерт в галузі розвитку міст, урбаністики та кліматичних змін

ОЛЕКСАНДРА ПАТЛИЧ

Zero waste практик, Член ГО «Зелена Генерація»

ОЛЕНА МЕЛЕШКО

ГО «Кольорові відра», координатор проекту

Протягом двох років впроваджує роздільний збір відходів серед населення. Мотивує сортувати відходи та робить з цього модний тренд.

 

ВОЛОДИМИР МАШИР

Спортивний психолог і реабілітолог, провідний спеціаліст психофізіології, майстер спорту з академічного веслування

ОЛЕСЯ ВЕРШИГОРА

Екодіячка та партнер «Sustainable Fashion Pad»

КИРИЛ КРИВОЛАП

Асоційований партнер CIVITTA

ЛІЛІЯ ГОРЄЛАЯ

Коуч, експерт у сфері інтегрованих маркетингових комунікацій, віце-президент Inner Wheel Kyiv

АННА ПРІШУТОВА

Психотерапевт, директор консалтингової компанії «Псітрон», співзасновник громадської організації «Екосенс», автор тренінгових програм

ОЛЕКСАНДР АНДРІАНОВ

к.т.н., Віце-Президент з питань інновацій та інвестицій у сфері екології та енергозбереження ICC UKRAINE, Комерційний директор ТОВ «САВ-КОМПЛЕКТ»

Тривалий час був радником Президента Українського Національного Комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) з питань паливно-енергетичного комплексу, на даний час – керівник регіонального представництва ICC Ukraine у Запорізькій області.

ДАЛЄР САІДОВ

Директор департаменту інноваційного розвитку ТОВ «Системи модернізації складів»

ОЛЕКСАНДР ТКАЛІЧ

Головний інженер виробничого управління ТОВ НВП «Дніпроенергосталь», заступник Голови екологічної ради ЗОСПП(Р) «Потенціал»

НОННА ПАВЛЮК

Провідний науковий співробітник Інституту промислової екології

Займається визначенням підходів до економічно доцільного та екологічно безпечного поводження з ТПВ та дослідженням енергетичного потенціалу твердих побутових відходів міст України, зокрема має багаторічний досвід з виконання робіт на замовлення сміттєспалювального заводу «Енергія» ПАТ «Київенерго» та Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства»

 

ЮЛІЯ АРХИПОВА

П
редставник ТОВ «Екотехнології-21 вік»

 

ЄВГЕН ТУЛУШЕВ

Лікар з комунальної гігієни ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України»

ОЛЕГ КОЛЕРОВ

Начальник відділу безпеки середовища життєдіяльності управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області

За своїми функціональними обов’язками реалізує повноваження Держпродспоживслужби у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства на території Запорізькій області. Організовує та здійснює контроль за факторами середовища життєдіяльності людини, що мають шкідливий вплив на здоров’я населення, бере учать у проведенні оцінки ризику та встановленні ступеня створюваного ними ризику.