Спікери ЕкоФорум-2018

CПІКЕРИ

РАЙНЕР НІТШЕ

ВІЦЕ-МЕР МІСТА МАГДЕБУРГ, НІМЕЧЧИНА

МАРКУС ВЕРНТГЕН-ОРМАН

ГОЛОВА ЕКОЛОГІЧНОГО ДЕПАРТАМЕНТУ МУНІЦИПАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІСТА ОБЕРХАУЗЕН, НІМЕЧЧИНА

УЛЬРІХ ЦІММЕРМАНН

ДОКТОР, ЕКСПЕРТ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ З МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ ДЕРЖАВНОГО ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА САКСОНІЇ-АНХАЛЬТ, НІМЕЧЧИНА

МАЙК БАЛЛЬМАН

ГОЛОВА ВІДДІЛУ КЛІМАТИЧНОГО ЗАХИСТУ МУНІЦИПАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ МІСТА ОБЕРХАУЗЕН, НІМЕЧЧИНА

ВОЛЬФҐАНҐ МЬОССІНҐЕР

ГЕНЕРАЛЬНИЙ КОНСУЛ ФЕДЕРАТИВНОЇ РЕСПУБЛІКИ НІМЕЧЧИНА В ДОНЕЦЬКУ/ОФІС ДНІПРО

АНДРЕАС БІНЕРТ

КЕРІВНИК ВІДДІЛУ МЕРЕЖІ ГАЗО-, ВОДО- ТА ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА МАГДЕБУРГУ (SWM), НІМЕЧЧИНА

АНДРЕАС ЛЕНЕРТ

КЕРІВНИК ВІДДІЛУ УТИЛІЗАЦІЇ СТІЧНИХ ВОД; ГОЛОВНИЙ АДМІНІСТРАТОР ЗІ ЗБОРУ ТА ОЧИЩЕННЯ ВОДИ КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА МАГДЕБУРГУ (SWM), НІМЕЧЧИНА

ДАГ ХІКМАН

ПРЕДСТАВНИК ФЕДЕРАЦІЇ КАНАДСЬКИХ МУНІЦИПАЛІТЕТІВ, РАДНИК ПРОЕКТУ ПРОМІС З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ЗБАЛАНСОВАНОСТІ, КАНАДА

Має ступінь магістра (Торонтський університет) та понад 35 років професійного досвіду в екологічному секторі. В якості консультанта в Канаді, очолював розробку, впровадження та моніторинг першої загальноміської програми вторинної переробки в Північній Америці, першої програми в Канаді зі збирання та управління небезпечними побутовими відходами, маркування пластику для визначення типу смоли (номери 1-7, зараз використовуються по всьому світу), техніко-економічної оцінки на національному рівні відновлення та переробки електронних відходів, яка стала основою переробки електронних відходів по всій країні. Протягом двох років працював в Міністерстві екології в провінції Онтаріо, де розробив перші в Канаді технічні інструкції щодо розвитку браунфілдів (промислових зон) та очищення й управління забрудненими ґрунтами. Має 25-річний досвід міжнародної діяльності в проектах у більш ніж 50 країнах, серед клієнтів є Світовий Банк, ЄС, Європейський інвестиційний банк, Німецький банк розвитку, Міжамериканський банк розвитку, Німецьке товариство міжнародного співробітництва, Канадське Агентство міжнародного розвитку та інші.

Світлана Берзіна

ПРЕЗИДЕНТ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРИРОДООХОРОННОГО СПРЯМУВАННЯ «ЖИВА ПЛАНЕТА»

ОЛЕКСАНДР КУЧЕРЕНКО

ДИРЕКТОР ПРОЕКТУ «ПРОМІС»

Святослав Куруленко

ПРЕЗИДЕНТ СОЮЗА ЭКОЛОГИЧЕСКИХ АУДИТОРОВ УКРАИНЫ, СОВЕТНИК ПРЕЗИДЕНТА ТППУ – председатель Комитета предпринимателей ТППУ по вопросам природопользования и охраны окружающей среды
К.э.н., доцент, заслуженный природоохранник Украины, академик Украинской экологической академии наук, заведующий кафедрой экологического менеджмента, аудита и сертификации Государственного института управления и экономики водных ресурсов. Активный участник процесса внедрения схемы торговли выбросами парниковых газов в Украине.

Сущенко Олександр

ЕКСПЕРТ У СФЕРІ КЛІМАТИЧНИХ ФІНАНСІВ, ФІНАНСІВ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Магістр з міжнародних економічних відносин, ДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана”,Університеті м. Констанц (Німеччина)
Голова Center for BLENDED VALUE Studies (м. Київ).  З 2016 року працює науковим співробітником Університету Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері, Німеччина),викладає предмет “Економіка зміни клімату”. Стипендіат Фонду Конрада Аденауера, Кабінету Міністрів України для молодих вчених у 2016 року.

ТЕТЯНА ЗАБОЖЧУК

МОЛОДШИЙ ПРОЕКТНИЙ КООРДИНАТОР, ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА ЗАБУДОВА», НІМЕЦЬКЕ ТОВАРИСТВО МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА (GIZ) GMBH, НІМЕЧЧИНА

Романюк Олександр

К.Т.Н., ЕКСПЕРТ УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА «УКРВОДОКАНАЛЕКОЛОГІЯ»

Людмила Циганок

КООРДИНАТОР ПРОЕКТУ, ШЕФ-РЕДАКТОР “ЕКОЛОГІЯ ПІДПРИЄМСТВА”

ОЛЕКСАНДР АНДРІАНОВ

КОМЕРЦІЙНИЙ ДИРЕКТОР ТОВ «САВ-КОМПЛЕКТ», К.Т.Н., КЕРІВНИК РЕГІОНАЛЬНОГО ПРЕДСТАВНИЦТВА ICC UKRAINE У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
Тривалий час був радником Президента Українського Національного Комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) з питань паливно-енергетичного комплексу. У складі спільної із ізраїльською компанією «AMTR Scientific Ltd» експертної групи провів комплексні дослідження можливостей застосування очищення промислових стічних вод із застосуванням методів магнітної сепарації осаду та каталітичного окислення на багатьох підприємствах із видачею конкретних висновків та рекомендацій. Автор чисельних публікацій та виступів на різного роду науково-технічних заходах, у тому числі міжнародних, з питань енергозбереження та очищення стоків промислових підприємств.

НОННА ПАВЛЮК

ПРОВІДНИЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК ІНСТИТУТУ ПРОМИСЛОВОЇ ЕКОЛОГІЇ
Займається визначенням підходів до економічно доцільного та екологічно безпечного поводження з ТПВ та дослідженням енергетичного потенціалу твердих побутових відходів міст України , зокрема має багаторічний досвід з виконання робіт на замовлення сміттєспалювального заводу «Енергія» ПАТ «Київенерго» та Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства»

РОМАН ТЕРЕХОВ

В.О. ДИРЕКТОРА ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МОЗ УКРАЇНИ»
 Після закінчення медичного університету з 1997 року працював в санепідслужбі Запорізької області. Після реорганізації служби з 2013 року по травень 2016 працював начальником Управління держсанепідслужби в Запорізькій області. З 01.06.2016 року по теперішній час виконує обов’язки директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ УКРАЇНИ». Під керівництвом Терехова Р.Л. ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ УКРАЇНИ» забезпечує епідеміологічне благополуччя на 31 адміністративній території Запорізької області на платформі мультисекторної міжвідомчої взаємодії з регіональними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, недержавними громадськими організаціями.

ОЛЬГА ГАВРІКОВА

ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МОЗ УКРАЇНИ»
 З 1995 року – фахівець з питань промислової та медичної екології санітарно-епідеміологічної служби Запорізької області. З 2003 по 2007 рр. приймала участь у спільному міжнародному проекті «Оцінка ризику захворюваності населення від забруднення атмосферного повітря» (сторони: Світовий банк, Національне агентство охорони навколишнього середовища США, Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва НАМН України, Державна санітарно-епідемічна служба Запорізької області). Протягом 2009 – 2010 рр. була експертом Світового банку у вказаному проекті.

ВІКТОР ШИБ

НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
Тривалий час працював керівником Державної фітосанітарної інспекції Запорізької області, після реорганізації – начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області. В 2017 році приймав участь у навчальній поїздці в рамках Проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» (Німеччина) та у семінарі «Регіональна консультація експертів по питанням здоров’я та захисту рослин в Європі та Центральній Азії», який був організований Регіональним представництвом ФАО країн Європи та Центральної Азії і відбувся у м. Будапешт, Угорщина.

АНАТОЛІЙ КУЧУГУРА

ТОВ «ВАО ВИРОБНИЦТВО»
 Науковий керівник проекту «Розробка та впровадження технології інтенсивного зневоднення осадів стічних вод на мулових майданчиках».
Керівництво та безпосередня участь у всіх етапах проведення науково-дослідних, дослідно-конструкторських, проектних робіт та робіт з впровадження. Технологія знаходиться в промисловій експлуатації на очисних спорудах м. Чорноморськ (Одеська область), Лівобережної станції аерації м. Дніпра, очисних спорудах м. Жовті води (Дніпропетровська область). Проводяться підготовчі роботи на ряді інших КОС України.
Технологія проходить апробацію в США. Розробка пропозицій з апроксимації деяких директив ЄС в законодавство України.

ОЛЕКСАНДР БЕРЕЖЕЦЬКИЙ

ФІНАНСОВИЙ ДИРЕКТОР ТОВ «САВ-КОМПЛЕКТ»
Кандидат технічних наук, має дві вищі освіти (технічну та економічну), багаторічний досвід роботи на керівних посадах. З метою підвищення кваліфікації пройшов стажування та навчання на семінарах за кордоном, зокрема в Швейцарії (MORGAN ROSS International). На багатьох підприємствах у складі спільної із ізраїльською компанією «AMTR Scientific Ltd» експертної групи провів комплексні дослідження можливостей застосування очищення промислових стічних вод із застосуванням методів магнітної сепарації осаду та каталітичного окислення. Доцент кафедри «Аналіз і контролінг» Таврійського державного агротехнологічного університету, Голова фермерського господарства.

СВІТЛАНА ВЛАСОВА

НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ ЗА ДОТРИМАННЯМ САНІТАРНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
 За своїми функціональними обов’язками реалізує повноваження Держпродспоживслужби у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства на території Запорізької області. Організовує та здійснює контроль за факторами середовища життєдіяльності людини, що мають шкідливий вплив на здоров’я населення, бере учать у проведенні оцінки ризику та встановленні ступеня створюваного ними ризику. Має практичний досвід щодо розробки та впровадження на підприємствах систем управління якості у відповідності ISO 9001:2000 та ISO 19011:2002, системи менеджменту безпеки харчової продукції відповідно до вимог стандартів ISO 22000:2005 (НАССР, Codex Alimentarius) та ISO 19011:2011. Академією якості України присвоєні кваліфікація менеджера з якості та кваліфікація внутрішнього аудитора системи управління якості.

Євгеній Варламов

ІНЖЕНЕР ЕЛЕКТРИК, КАНДИДАТ ТЕХНІЧНИХ НАУК, СТАРШИЙ НАУКОВИЙ СПІВРОБІТНИК
Очолює сектор засобів і методів моніторингу навколишнього середовища лабораторії екологічно безпечного природокористування, засобів і методів моніторингу навколишнього середовища.
Доцент кафедри хімії, екології й експертизних технологій Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» ( по сумісництву). Автор і співавтор понад 150 наукових публікацій присвячених тематиці екологічної безпеки й розвитку систем моніторингу на різних рівнях.

МИХАЙЛО КОСТЕНЕЦЬКИЙ

ЗАВ. РАДІОЛОГІЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МОЗ УКРАЇНИ»
Канд. мед. наук (1986 р.), учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (1986 р.), член Національної комісії з радіаційного захисту населення України (НКРЗУ) при Верховній Раді України (2011 р.). Автор понад 200 наукових праць з радіаційної гігієни та радіоекології, 1 монографії, 2 підручників, 5 санітарних правил, 4 методичних рекомендацій та 12 навчальних посібників.

ОЛЕГ КОЛЕРОВ

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ»
Тривалий час працював на керівних посадах в Запорізькій міський санепідстанції та ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ». Лікар вищої кваліфікаційної категорії з комунальної гігієни. Великий досвід роботи з організації моніторингу стану навколишнього природного середовища, аналізу та експертної оцінки результатів лабораторного контролю факторів довкілля.

ВОЛОДИМИР ХОМУТОВ

ЗАВІДУВАЧ ЗАПОРІЗЬКОГО МІСЬКОГО ВІДДІЛУ ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ»
З 1989 року по 2007 рік – головний державний санітарний лікар Комунарського району м. Запоріжжя. З 2007 року по 2013 рік – головний державний санітарний лікар м. Запоріжжя, з 2013 року – начальник Запорізького міського управління Головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області, з 2015 року – завідувач Запорізького міського відділу ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України». Має багаторічний досвід, здійснює контроль за реалізацією першочергових заходів щодо профілактики інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), та моніторинг атмосферного повітря, водоймищ р. Дніпро, питної води, ґрунтів, фізичних факторів, а також проведення аналізу та оцінки ризику для здоров’я і життя людини.

ГРИГОРІЙ ГРИБІНЕНКО

ЛІКАР ВІДДІЛУ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ (СПОСТЕРЕЖЕННЯ) ТА ПРОФІЛАКТИКИ НЕІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ»
Великий досвід роботи з контролю радіаційної безпеки на радіологічних об’єктах, у тому числі Запорізької АЕС. Тривалий час працює в Запорізькій обласній санепідстанції та ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ». Лікар вищої кваліфікаційної категорії з радіаційної гігієни. Досвід роботи з організації моніторингу радіаційних факторів навколишнього природного середовища, аналізу та експертної оцінки неінфекційної захворюваності населення Запорізької області.

ЄВГЕН ТУЛУШЕВ

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ»
Тривалий час працював на керівних посадах в Запорізькій міський санепідстанції та ДУ «ЗАПОРІЗЬКИЙ ОЛЦ МОЗ УКРАЇНИ». Лікар вищої кваліфікаційної категорії з комунальної гігієни. Великий досвід роботи з організації моніторингу стану навколишнього природного середовища, аналізу та експертної оцінки результатів лабораторного контролю факторів довкілля.

ЮЛІЯ ВОЛКОВА

АСИСТЕНТ КАФЕДРИ ЗАГАЛЬНОЇ ГІГІЄНИ ТА ЕКОЛОГІЇ ЗАПОРІЗЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
З 2013 року займається питаннями моніторінгу та оцінки вмісту в атмосферному повітрі зважених твердих часток дрібнодиспесних фракцій, виявленням особливостей та закономірностей розповсюдження цих забруднювачів, аналізом їх впливу на здоров’я людей та навколишнє середовище з метою розробки комплексу заходів щодо профілактики їх негативного впливу. Наразі приймає активну участь у розробці проекту Цільової програми щодо зниження вмісту дрібнодисперсних фракцій зважених твердих часток в повітрі.

ОЛЕНА СКУЙБІДА

КАНДИДАТ ТЕХНІЧНИХ НАУК, ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ОХОРОНИ ПРАЦІ І НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ЗАПОРІЗЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Стаж викладацької роботи – 10 років. Наукові інтереси: ресурсозбереження, енергоефективні технології, переробка вторинної сировини, техногенні ризики, моніторинг водних об’єктів, виготовлення алюмінієвих сплавів з лому та відходів. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про співпрацю у сфері науки і технологій. Автор 48 наукових публікацій, 3 монографій, 2 патентів України. Результати досліджень знайшли впровадження в промисловості та навчальному процесі.

СЕРГІЙ МОВЧАН

КАНДИДАТ ТЕХНІЧНИХ НАУК, ДОЦЕНТ, ТАВРІЙСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
В Таврійському державному агротехнологічному університеті працює з 1988 року. В 2003 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: «Удосконалення методів обробки і контролю якості стічних вод гальванічного виробництва (стосовно підприємств по ремонту сільськогосподарської техніки)».

Галузь наукових інтересів:
– інтенсифікація роботи систем оборотного водопостачання промислових підприємств;
– дослідження стічних вод, технічних рідин оптико-механічними системами;
– утилізація рідких відходів, які утворюються при обробленні стічних вод.